Botanika

2015 m. rugsėjo 28 d. Marijampolės savivaldybės tarybai priėmus sprendimą likviduoti Marijampolės botanikos centrą, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro teritorijoje Adomiškių k. 7, tęsiama Marijampolės botanikos centro veikla.

2016 metų pavasarį buvo sukurtos sąlygos auginti augalus Marijampolės miesto viešųjų erdvių apželdinimui.

Vykdomos veiklos:

2016 metų pavasarį, parkas apsodintas gėlėmis, kuriomis iki vėlyvo rudens galės grožėtis marijampoliečiai ir miesto svečiai. Iš viso vienmetėmis ir daugiametėmis gėlėmis apsodinta 22 gėlynai, kurių plotas – 18 arų.  Vytauto parko gėlynams apželdinti išauginta daugiau kaip 23000 vienetų gėlių daigų, virš 100 rūšių ir veislių.

Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras prisijungė prie akcijos „Žydintis tiltas. Padovanok gėlę savo miestui“, kurios tikslas skatinti bendruomenę, prisijungti kuriant miesto grožį – padovanoti po gėlę savo miestui, pasipuošti tiltą per Šešupę, Vilkaviškio gatvėje. Tilto puošybai buvo išauginta 6 rūšių ir veislių gėlės apie 1000 vienetų.

Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centre kaupiama ir puoselėjama  didžiulė  jurginų kolekcija, kuri pradėta rinkti dar 2012 metais (Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stotyje), šiuo metu kolekciją sudaro per 800 jurginų veislių gautų vykdant mainus su Lietuvos botanikos sodais. Didelė dalis jurginų veislių įsigyta iš Lietuvos ir Latvijos selekcininkų.

 

1-DSC_0075

Mrijampolės Vytauto Didžiojo parkas

2-DSC_0088

Mrijampolės Vytauto Didžiojo parkas

 

 

Plačiau